מי אנחנו?

המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית של אגודת עמי והקריה האקדמית אונו הוקם כדי לתת מענה מקצועי ומקיף לצורך בהנגשה לאנשים עם מוגבלות קוגניטיבית. אנו מאמינים כי הזכות לנגישות לכל תחומי החיים הינה זכות בסיסית גם של אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית. הנגשת המידע והסביבה לאנשים אלה מסייעת להשתתפותם בחברה, וליכולתם להפיק וליהנות משירותי הקהילה הסובבת אותם. בכך תורמת הנגשת המידע והסביבה להעצמתם, לעצמאותם ולשיפור איכות חייהם.

המונח “מוגבלות קוגניטיבית” מתייחס למגוון אוכלוסיות (אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, אנשים עם אוטיזם, אנשים עם פגיעות מוח, דמנציה, לקויות למידה, אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית), אשר המשותף להן הוא הפגיעה ביכולות לבצע תהליכים המערבים חשיבה (קושי בהבנת הוראות, בזיכרון, בהפשטה, בהסמלה, בתהליכים המערבים יכולת כמותית, בקריאה וכתיבה). קשיים אלה משפיעים על יכולתם של האנשים הללו לתפקד באופן עצמאי בחיי היומיום.

המטרה המרכזית של חוק שיוון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ”ח (1998) היא לעגן את זכותם של אנשים עם מוגבלות להשתתפות שוויונית ומלאה בחברה. לאחר כינון החוק תוקנו מספר תקנות בתחום הנגישות ביניהן תקנות שיוון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמת נגישות לשירות), 2013.

התקנות הללו עוסקות ביצירת תשתית חברתית, תודעתית, פיזית ואנושית שתאפשר לאנשים עם מוגבלות להשתתף בקהילה בצורה מיטבית. לאור זאת, גוברת בשנים האחרונות ההכרה בצורך בנגישות לאנשים עם מוגבלות, לאור זאת, גוברת בשנים האחרונות ההכרה בצורך בהנגשה לאנשים עם מוגבלות, ובכלל זאת בצורך לפתח וליישם הנגשה קוגניטיבית.

 

צוות המכון להנגשה קוגניטיבית

שירה ילון

פרופ' שירה ילון-חיימוביץ​

ראשת המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית
ראשת המכון, מורשית נגישות השירות מדור המדבר וממובילי תחום ההנגשה הקוגניטיבית בארץ ובעולם. דור המדבר של השתלמות בהנגשה קוגניטיבית של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. מרפאה בעיסוק, ראשת המרכז לאקדמיה שוויונית ודיקנית הסטודנטים בקריה האקדמית אונו.
רוצים להכיר את שירה, לחצו כאן
לשליחת אימייל לחץ כאן
MICHAL

דר' מיכל טנא-רינדה

יועצת המכון בנושא נגישות לאנשים עם מוגבלות נפשית ועיצוב סביבה עבור אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית ונפשית
מורשית נגישות השירות מדור המדבר המתמחה בנגישות עבור אנשים עם מוגבלות נפשית, פישוט תהליך ועיצוב סביבה נגישה, דור המדבר של השתלמות בהנגשה קוגניטיבית של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, חלק מסגל המרצים הקבועים של הקריה האקדמית אונו.
רוצים להכיר את מיכל, לחצו כאן
לשליחת אימייל לחץ כאן
מירי

מירי לוי

חלק מצוות ההנגשה והפישוט הלשוני במכון
חלק מצוות ההנגשה והפישוט הלשוני במכון, סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה רפואית, בוגרת תואר בפסיכולוגיה, בלשנות ומדעים קוגניטיביים.


לשליחת אימייל לחץ כאן

מרים נהון

חלק מצוות הפישוט הקולי של המכון
חלק מצוות הפישוט הקולי של המכון, בעלת תואר ראשון בספרות אנגלית ו-B.A. כללי מהאוניברסיטה העברית, קורס מתורגמנות של האיחוד האירופי, מתורגמנית חברת AIIC מאז 2000, מתורגמנית/מתרגמת מושבעת מוסמכת ע"י משרד החוץ הספרדי מאז 2003
לשליחת אימייל לחץ כאן
ORNIT

אורנית אבידן-זיו

מנהלת המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית
מנהלת המכון - מורשית נגישות השירות, מרפאה בעיסוק המתמחה בעבודה עם אנשים עם מוגבלות שכלית, דור המדבר של השתלמות בהנגשה קוגניטיבית של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. מדריכה מקצועית באגודת עמי, אגודה לטיפול באנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.
רוצים להכיר את אורנית, לחצו כאן
לשליחת אימייל לחץ כאן

זיו שמש

יועצת הנגשה לשונית וקוגניטיבית, חלק מצוות הפישוט הקולי של המכון
יועצת הנגשה לשונית וקוגניטיבית, חלק מצוות הפישוט הקולי של המכון, פסיכולוגית מתחום הנוירופסיכולוגיה השיקומית , בעלת תואר מוסמך בנוירופסיכולוגיה שיקומית ותואר בוגר בפסיכולוגיה ובלשנות, בעלת ניסיון של כשמונה שנים בעבודה עם אנשים עם מוגבלות שכלית ונפגעי ראש.

לשליחת אימייל לחץ כאן
אנה סמאול

אנה סמואל

מובילת תחום פישוט גרפי ועיצוב
מובילת תחום פישוט גרפי ועיצוב. בוגרת לימודי תקשורת חזותית וגרפיקה ממוחשבת, בוגרת לימודי עיצוב אתרים ואפליקציות בשנקר, יועצת של מעוף (משרד הכלכלה) בתחום המיתוג והפרסום, בעלת סוכנות למיתוג ופרסום, מרצה לגרפיקה ממוחשבת במכללה הטכנולוגית בבאר שבע.

לשליחת אימייל לחץ כאן

ג'יזל אבזון

חלק מצוות הפישוט הקולי של המכון
חלק מצוות הפישוט הקולי של המכון, בעלת תואר ראשון בגרמניסטיקה אוניברסיטת ליל (צרפת), בוגרת סטודיו למשחק ניסן נתיב , לימודי תואר שני בתאטרון אונ' ת"א (לא הושלם), חברת AIIC מ-1997, סגנית נשיאת AIIC 2015-2018


לשליחת אימייל לחץ כאן

מנהל אדמיניסטרטיבי

רמי דהן           rami@agudatami.com

בוגר תואר ראשון במנהל ציבורי במכללת ספיר

משנת 2008 משמש כמנהל אדמיניסטרטיבי של אגודת עמי

מנהלת כספים

אינה רוזנברג inna@agudatami.com

מנהלת חשבונות וחשבת שכר בכירה, בוגרת קורס ייעוץ מס

בעלת ניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום. בעבר, עבדה במשרד רואה חשבון

משנת 2012 משמשת כמנהלת כספים של אגודת עמי

מנהלת המשרד

שירית הלל

shirit.agudatami@gmail.com

 

יצירת קשר
close slider

אני רוצה שתחזרו אליי

אני רוצה ליצור אתכם קשר